Rozvrh hodín Žiacka knižka Suplovanie CISCO Školská jedáleň Edupage
Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša

EXKURZIA VIEDEŇ

EXKURZIA VIEDEŇ

 

Dňa 08.10.2019 sme absolvovali exkurziu do „Technisches Museum“, ktoré sa nachádza vo Viedni. Už o 6:00 hod. ráno na nás čakal autobus pred školou. Netušili sme, že naša cesta bude taká veselá a plná neopísateľných zážitkov, napriek tomu, že trvala skoro 5 hodín. Cestou do Viedne sme boli ešte rozospatí, ale počas prestávky sme si na benzínovej pumpe dali teplú kávu na prebratie. Potom nás pani učiteľka Richterová prebrala ešte vedomostným kvízom o Rakúsku, v ktorom zvíťazili žiaci III.A triedy.

Približne o 11:00 hod. sme dorazili do centra Viedne, na parkovisko, kde sme vystúpili z autobusu. Cesta ku múzeu trvala približne 10 minút. Keď sme dorazili na miesto, uvideli sme krásnu budovu, v ktorej priestoroch sa nachádza múzeum. Po vstupe do múzea nás očarila nádherná vstupná hala, v ktorej sa nachádzali rôzne exponáty ako napr. parné lokomotívy.

Ďalšie exponáty sa nachádzajú na niekoľkých podlažiach rozdelených podľa tematiky. Zaujímavé boli hlavne interaktívne exponáty, na ktorých mohol každý z nás pozorovať zákony fyziky. Tiež sa tu nachádzal pavilón venovaný energii a jej využívaniu, od prvých parných strojov až po jadrovú a solárnu energiu. Ďalšie veľmi zaujímavé exponáty boli napr. prvý sériovo vyrábaný automobil Ford model T, lietadlá z vojnových čias, prvé motocykle a bicykle, modely historických lodí, ale aj súčasných, ktoré využívame dodnes. Prirodzene nechýbali ani nástroje potrebné pre komunikáciu: prvé telegrafy, telefóny, rádiá, počítače a televízie vrátane ukážky televízneho štúdia.

Na svoje si tu mohli prísť aj milovníci hudby. Nachádza sa tu totiž rozsiahla zbierka hudobných nástrojov.

Návštevu múzea sme ukončili kúpou suvenírov v obchodíku, ktorý sa nachádza pri východe z múzea. Po odchode z múzea sme sa všetci vyfotili pred múzeom, následne sme sa presunuli naspäť na parkovisko k autobusu, ktorý nás priviezol na Mariahilferstraße, kde sme mali 1,5 hodiny rozchod. Počas prechádzky ulicou sme si pozreli nejaké obchody a občerstvili sa, pretože sme v múzeu poriadne vyhladli. O 17:30 hod. sme nastúpili do autobusu.

Cesta späť nám ubehla oveľa rýchlejšie ako tam. V autobuse bola skvelá nálada púšťali sme si hudbu, spievali sme a zabávali sa. O 21:30 hod. sme boli pred školou. Napriek tomu, že sme boli unavení a tešili sa domov, do postele, mali sme skvelý pocit, že sme mohli navštíviť také výborné múzeum. Každému odporúčam navštíviť toto múzeum.

Tak neváhaj a o rok sa prihlás na exkurziu do Viedne, ktorej súčasťou je prehliadka „Technisches Museum“.

Jozef Kotora II.D
Adresa

Hurbanova 6, 975 18 Banská Bystrica
Telefón: +421 48 47 23 312
Email: spsjm@spsjm.sk

Google mapa


Zväčšiť mapu