Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša

Extrapolácie 2017

Extrapolácie 2017

Banner extrapolácií

Od 25. septembra sa Banská Bystrica na niekoľko týždňov stane hlavným mestom informatiky na Slovensku – stane sa centrom podujatia Extrapolácie 2017. Cieľom tohto podujatia je nielen prezentovať históriu a súčasnosť výpočtovej techniky na Slovensku, ale hlavne motivovať mladých ľudí k štúdiu a práci v IT.

Je preto prirodzené, že organizátorom je Ústav informatiky Slovenskej akadémie vied spolu s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici. No a našej škole sa dostalo tej cti spolupodieľať sa na organizácii tohto celoslovenského podujatia s niekoľkoročnou tradíciou. Súčasťou podujatia sú odborné prednášky, exkurzie, výstavy na tému „Informatika – naša minulosť aj budúcnosť“.

Naši maturanti – sieťari sa zúčastnia na slávnostnom otvorení aj na odborných seminároch v deň otvorenia – 25. 9. 2017. Okrem toho bude naša škola miestom prednášok Ing. Juraja Štefanoviča, PhD. z Fakulty informatiky PEVŠ v Bratislave na tému Lego Robot a First Lego Leage. Uskutočnia sa 2. a 9. októbra 2017 v aule SPŠ J. Murgaša. So študentami si tiež prezrieme výstavu historických počítačov na Fakulte prírodných vied UMB.

Od prvého po štvrtý ročník sa naši študenti stretávajú s informatikou, výpočtovou technikou, programovaním. Mnohí z nich chcú (a budú) pokračovať v štúdiu tohto odboru na vysokých školách a neskôr v ňom aj pracovať. Dajme im preto možnosť spoznať históriu a perspektívy v oblasti, ktorá bude ich aj našou budúčnosťou.

Ing. Dana Juhásová

komentáre 2
 1. Vyborne pani kolegyna,

  dakujem Vam, ze ste spropagovali toto podujatie medzi studentami
  a zucastnite sa niektorych akcii. Extrapolacie su aktivitou, ktora
  ma vybudit vysoke skoly, vyskuma aj podnikatelov k spolupraci a
  aktivitam zaistujucim buducnost v IT oblasti u nas. A preco?
  No, pre tie vase deti, co su v skole a trapia sa s ucivom, aby vedeli,
  ze ich cakaju zaujimave temy zivota na riesenie. Ked sa mladez ma na co
  tesit a zacne ju to bavit, potom netreba mat o nich obavu. Ale tu
  perspektivu im musime dat my dospeli.

  Este raz, srdecna vdaka
  Stefan Kohut
  VS SAV
  Stala vystava dejin VT na Slovensku

  • Ďakujem za slová uznania. Snažíme sa podobné aktivity propagovať medzi študentami a aj tak ich povzbudzovať k tomu, aby v tejto dobe mali cieľ a perspektívu. Určite si v prednáškach našli zaujímavé a pozitívne momenty. Mnohí sa už pýtajú na termín návštevy výstavy historických počítačov na UMB. Bude prínosom vidieť aký rýchly je pokrok v tejto oblasti.
   Škoda, že v našom regióne sa podobných akcií nekoná viac.
   S pozdravom
   Ing. Dana Juhásová

Odpovedaj

Posledné články

Google mapa


Zväčšiť mapu
Adresa

Hurbanova 6, 975 18 Banská Bystrica
Telefón: +421 48 47 23 312