Rozvrh hodín Žiacka knižka Suplovanie CISCO Školská jedáleň Edupage
Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša

Futbalový turnaj – krajské kolo

O pol siedmej ráno, 27. februára 2018, sme sa stretli vo vlaku. Išli sme do Detvy na krajské kolo školského futbalového turnaja.

Po vystúpení sa nám podarilo stratiť, no po vyše polhodine sme nakoniec našli halu, v ktorej sa mal spomínaný turnaj uskutočniť. Pri nástupe nás oboznámili s rozlosovaním skupín a vtedy akoby sme sa utvrdili v tom, že stíhame prvý vlak domov. Za súperov sme dostali sme tímy z Lučenca a Podbrezovej.

Išlo o favoritov turnaja a my sme tam podľa všetkého mali byť „do počtu“. Druhá skupina bola výrazne slabšia. Dostali sa tam školy zo Zvolena, Žiaru nad Hronom a Kremničky.

Prišiel náš prvý zápas s Lučencom. Vyhrali sme pomerne ľahko 3:1. To nás nakoplo a zistili sme, že tie týmy sú poraziteľné a máme šancu postúpiť zo skupiny. Druhý zápas sme hrali s Podbrezovou, skončil sa 3:3 a postúpili sme z prvého miesta do semifinále.

Tam sme sa stretli so Žiarom nad Hronom. Zo začiatku síce zápas nevyzeral tak jednoznačne, ako sme čakali, keďže sme prvýkrát na turnaji prehrávali, ale dokázali sme sa vzchopiť a zápas sme vyhrali hladko 5:2.
A prišlo finále. Zápas, o ktorom sme vo vlaku cestou na turnaj ani nesnívali.

Podarilo sa nám streliť rýchly gól. Dlho sme odolávali tlaku Podbrezovčanov, ale do polčasu sa im podarilo vyrovnať. Drvivú väčšinu druhého polčasu mali hráči Podbrezovej loptu v moci a prakticky nás skoro k ničomu nepustili… Ostáva cca 40 sekúnd do konca riadnej hracej doby. Podbrezová získava rohový kop. Po odohraní rohového kopu sme nevedeli loptu odkopnúť spred našej brány a po treťom zachytenom pokuse sa lopta nejakým šťastným spôsobom dostala na halovku hráča z Podbrezovej, ktorý vystrel nohu a strhol vedenie v náš neprospech. Po tomto góle sme sa ešte snažili niečo spraviť s výsledkom, no už sa to nepodarilo.

No aj keď sme vo finále prehrali, myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Skončili sme lepšie ako náš mestský rival Kremnička, ktorá sa umiestnila pod nami, to znamená na treťom mieste, a podali sme veľmi bojovný výkon.