On-line hodiny so známymi osobnosťami!
Štvrtákov už učíme v škole, no nezabúdame ani na tých, ktorí zostali doma!
Od pondelka sa na našej škole štvrtáci opäť vrátili do svojich lavíc. Nezabudli sme ale ani na tých, ktorí z rôznych dôvodov do školy nastúpiť nemohli.
V stredu, 10.2.2021, sa všetci žiaci, ktorí zostali na dištančnom vyučovaní, môžu o 9.00 pripojiť na on-line hodinu s riaditeľom spravodajstva a publicistiky, Henrichom Krejčom.
Vo štvrtok, 11.2.2021, bude on-line „vyučovať“ vedúci obrazovej redakcie TASR, Michal Svítok.
V prípade,ak máte záujem zúčastniť sa na besede, a nie ste žiakom štvrtého ročníka, kontaktujte Mgr. M. Hromadovú,
HENRICH KREJČA
Od roku 1996 do roku 2010 pracoval v TV Markíza ako redaktor domáceho a neskôr zahraničného spravodajstva v Prahe. Od roku 2006 šéfoval spravodajstvu, neskôr publicistike. Zároveň moderoval reláciu Paľba, ktorú aj scenáristicky pripravoval. Od roku 2012 zastáva post riaditeľa spravodajstva a publicistiky v Televízii Markíza.
Okrem svojej manažérskej činnosti sa venuje dokumentárnej tvorbe a cestovaniu. Zo sedemmesačnej cesty naprieč Afrikou nakrútil osemdielny dokumentárny cyklus Slnko a tiene Afriky, za ktorý získal 2. miesto na festivale Camera Slovakia. Za dokument Nežná 1989 – 20 rokov manželstva so slobodou získal prémiu Literárneho fondu. V 2014 mu bola opäť udelená rovnaká cena za aktualizovanú verziu k 25.výročiu nežnej revolúcie. V roku 2019 režíjne spracoval ďalší dokumentárny film Ján a Martina. Vražda, ktorá zmenila Slovensko, ktorý získal veľký ohlas u verejnosti.
MICHAL SVÍTOK
Michal Svítok sa narodil sa v Banskej Bystrici. Od roku 2005 spolupracuje s Tlačovou agentúrou SR ako fotoreportér. Prvú autorskú výstavu usporiadal v roku 2006 v nemeckých Drážďanoch pod názvom Ľudia okolo mňa.
Po ukončení štúdia sa presťahoval do Bratislavy, kde pracuje ako kmeňový fotoreportér TASR. Fotografuje udalosti spoločenského, politického a kultúrneho života, športové podujatia doma aj v zahraničí. Fotografoval na zimných olympijských hrách v Soči, letnej olympiáde v brazílskom Riu de Janeiro, majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Českej republike, Nemecku a prinášal fotografie z mnohých ciest našich športovcov a politikov do zahraničia. Jeho fotografie sa objavujú na stránkach printových aj elektronických médií, často aj ako titulné snímky denníkov. Za svoje reportážne získal ocenenia Slovak press photo a prémie a ceny Literárneho fondu.
Mgr. Mária Hromadová