Exkurzia Praha

Spoločná Fotka

Múzeum Karla Zemana

Naša prvá cesta po tom ako sme dorazili do Prahy viedla do Múzea Karla Zemana. Mali sme možnosť preskúmať celoživotnú tvorbu Karla Zemana od jeho prvých animácií, filmov až po jeho kľúčové diela. Výstava bola tvorená malými ateliérmi, kde sme mohli zažiť na vlastnej koži princíp tvorenia niektorých efektov, medzi ktorými boli napríklad aj vznášanie sa na lietajúcom stroji, prechádzka po mesiaci Baróna Prášila alebo ovládanie ponorky z Vynálezu skazy.

Workshopy animácíí

Workshop animácií nám umožnil vyskúšať si staré spôsoby animácií na princípe Stop Motion. Teda, že sme nasnímali jeden záber a potom sme o niečo málo posunuli dané objekty a znovu nasnímali. Stali sa z nás scenáristi, režiséri a napokon aj tvorcovia samotných animácií. Samotný kurz pozostával z toho, že sme sa rozdelili na 2 skupiny a s lektorkami sme vymýšľali scenár, ktorý sme si najprv načrtli a následne sme sa pustili do výroby makiet.

Využívali sme plastelínu, farby až sme nakoniec dospeli k záverečnému dielu. Keďže väčšina z nás je zvyknutá pracovať s animáciami jedine pomocou počítačového programu, tak toto sme zobrali ako príjemnú zmenu a zároveň sme nadobudli nové skúsenosti a vedomosti z oblasti animácií.

Pozrite si naše výtvory a viac videí nájdete na ich YouTube kanáli.

Piatok sme začali výletom po Prahe, po jej kultúrnych pamiatkach. Naša prvá cesta bola na Václavské námestie, kde sme dostali rozchod, aby sme mohli obdivovať pamiatky. Potom sme sa vybrali na Orloj, Kampu a Malú Stranu a nakoniec sme išli na Karlov most. Na Karlov most sme sa vrátili aj v noci, keď sme sa vracali z celej piatkovej túry, kde sme sa pohrali s fotoaparátom a osvetlenou Prahou.

Universal Post Production

Primárnym cieľom nášho výletu v Prahe bola firma UPP. UPP je najväčšia post produkčná firma v strednej Európe. Firma sa zaoberá reklamou a filmom. Spolupracovali na viacerých, určite všetkým dobre známych filmoch ako napr.: Wolverine, 2012, Piliere Zeme alebo Traja Mušketieri. Taktiež sme mali zaujímavú prednášku o chode firmy, prezreli sme si priestory, v ktorých pracujú a oboznámili sme sa s technológiami a postupmi pri ich tvorbe.

Rozhľadňa Petřín

"Postupné odkrývanie výhľadu na Prahu z lanovky na Petřín bolo ocenené úprimným neskrytým žiackym údivom "Tak takú Prahu v Bystrici nemáme" :) Pri cestovaní v električke sme sa pekne pobavili na podozrení, že sme zle odbočili. Tramvaj proste zle odbočiť nemôže - veď je to dráhové vozidlo... až sme sa dosmiali a to pri urýchlenom výstupe po zistení, že predsa len "Vůz jede do vozovny". Počasie bolo krásne, slnečné, preto sme dôkladne overili aj teplotu vody v každej fontáne, ktorú sme po ceste mali."

Ing. Martin Janovec

Pražský hrad

Posledný deň, v sobotu sme sa po raňajkách vybrali na Pražský hrad. Mali sme v pláne obzrieť si Chrám sv. Víta, Zlatú uličku a mnoho ďalšieho. V ten deň bolo snáď najteplejšie z celého výletu a boli sme šťastní, keď sme sa dostali po čakaní do Zlatej uličky, kde bolo pekne chladno a kde sme obdivovali dobové výstavy medzi ktorými boli bylinkárka, lekárka, mučiareň a rôzne iné.

Fotogaléria

Ďalšie fotky z Prahy

Made By

Adam Makara a Zuzana Sečkárová III.E, 2017